Tretí deň sme mali na pláne vyraziť si viacmenej len za zábavou. Po včerajších zážitkoch s podchladením a štyrmi defektami nám to prišlo ako najlepšie, čo môžeme urobiť.
Zobrali sme teda bicykle a vybrali sme sa na ľahký tréning. Prvá zastávka bola dolina nad Iľanovom. Zastávka – doslova, nakoľko sme sa otočili, keďže cesta nebola najschodnejšia pre naše bicykle. Nasúpali sme ale prvých pár sto metrov a spokojne sme sa otočili. Druhá v poradí bola Jánska dolina, ktorou sme išli až pokial nás zaviedol asfalt. Cesta bola veľmi pekná, okolie členité, takže bolo čo obdivovať.
Cyklosvet - Sústredenie - Jánska dolina

Cyklistika a jej krásne stránky..

Miestami sme šli cez les, miestami cez skalné zrázy. Cestu lemoval potok, takže skoro celý čas sme si vychutnávali žblnkot nízkotatranských prameňov. Cestou hore sme sa aj trošku vybláznili, podarilo sa mi chalanov vyprovokovať natoľko, že sa cestou hore celkom slušne rozvešali :). Ja s Mišom sme si to potom celé užívali a vyťapkali sme si to v pokojnom tempe až hore.
Cestou dolu sme sa dohodli, že sa pôjdeme pozrieť ešte na žiarsku dolinu s cieľom na Žiarskej chate. Cesta sa začala mierne zvažovať a stúpať hneď nad Liptovským Mikulášom. S Mišom sme si preto povedali, že si to pôjdeme v miernejšom tempe. Keď sme prišli k parkovisku pri Žiarskej doline, zistili sme, že sa cesta rozdvojuje a neboli sme si istý kam máme ísť.
Cyklosvet - Sustredenie - Chata Baranec
Rozhodli sme sa, že pôjdeme do prava, cesta tam vyzerala vyjazdenejšia tak sme mylseli že je to hlavná. Bol to celkom slušný kopec, ktorý nakoniec neviedol k Žiarskej chate, ale k chate Baranec. Dali sme si foto, a zozjazdovali sme späť s tým, že pôjdeme za chalanmi žiarskou dolinou. V zjazde sme ale stretli Paliho a Dominika, s tým že opäť opravovali defekt na Dominovom bicykli. Ostatní už popíjali kofolku dolu na parkovisku. Cesta na Žiarsku chatu bola rovno, ale nebola v dobrom stave, tak sa chalani po včerajších defektoch radšej otočili.

cyklosvet_sustredenie_plostin_ziarska_dolina

Cestou na apartmán sme si ešte posledný krát naložili miestny segment a Miro získal KOM 🙂
Po návrate sme sa už len zbalili a so sklonenými hlavami opustili túto nádhernú časť Slovenska. Na Liptov sa ešte určite radi vrátime na tréningový kemp, možno aj s tebou 😉
Prečítajte si aj články z ostaných dní nášho sústredenia: