Výživa je základ

Predstavte si to zázračne slovíčko… MARATÓN. Pre niektorých nedosiahnutelná méta, iný ich už má pár za sebou. Každopádne sa asi zhodneme, že odbehnúť bez tréningu 42km je viac menej nemožné a ľudia obetujú veľa času a veľa bolesti tomu, aby mohli maratón dokončiť. Nedávno sa robila štúdia, kde merali bežcom na Bostonskom maratóne podiel tuku v tele. Takmer polovica účastíkov testu mala nadpriemerné hodnoty. Záverom štúdie bolo zistenie, že napriek zásluhám, ktoré má športová aktivita pri zlepšovaní celkového zdravia jedinca, nemá až taký podiel na chudnutí ako si medicína a veda donedávna mysleli.

Londýnsky maratón

O čom to celé je?

Najväčší vplyv na to, ako vyzeráme, má totiž náš metabolizmus, strava a výživa, ktorú konzumujeme. Obsah našej špajzy sa za posledné roky zmenil na neuverenie a naše babky by krútili hlavami nad tým, kam sa stratili skutočné potraviny. Ak chceme byt zdraví a napredovať v športe, musíme začať stravou. Uvidíte sami, že to všetko do seba zapadá ako puzzle. Nedostatok mikroživín a vitamínov môže mat za následok stagnáciu v tréningu, ako aj celkové zhoršenie zdravotného stavu.

Výživa v tréningovom procese

Zeleninový šalát s vajíčkom

Strava a pohybová aktivita sú bezpochyby najdôležitejšie pre udržiavanie optimálneho zdravia a kondície, no sú tu aj ďalšie faktory, ktoré zohrávajú významnú úlohu v živote a v tréningu. Patria k nim menežment spánku a stres menežment. Sme tu pre vás, aby sme vám vo všetkých týchto oblastiach poradili a pomohli. Pre viac informácií kliknite na sekciu Výživa.